ERHAN AHMET INCI LISESI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ERHAN AHMET INCI LISESI RESMI WEB SITESI, ERHAN AHMET INCI HIGH SCHOOL OFFICIAL WEB SITE

AnasayfaPortalli-yayınGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

OKULUMUZ VE EKŞİ SÖZLÜK......YORUMSUZ

YazarMesaj
Admin

Admin

Erkek

OKULUMUZ VE EKŞİ SÖZLÜK......YORUMSUZ Empty
MesajKonu: OKULUMUZ VE EKŞİ SÖZLÜK......YORUMSUZ   OKULUMUZ VE EKŞİ SÖZLÜK......YORUMSUZ Icon_minitimePerş. Ara. 20, 2007 1:20 pm

eksi sozluk kayseri ye kitap yagdiralim kampanyasi

an itibariyle başlatılmış olan kampanyadır.
kayseri'nin melikgazi ilçesinde bir lise. adı erhan ve ahmet inci lisesi. okul yönetimi, açılacak olan laboratuvar ve kütüphane için öğrencilerden 30 ytl para toplanmasını istiyor ancak babalarının bir çoğu organizede işçi olan çocuklar bunu karşılayacak durumda değiller elbette. bunun üzerine öğretmenler bir kampanya başlatıyorlar ancak gerek duyurulardaki yetersizlik gerekse kaynaklardaki kıtlık sebebiyle sadece istanbul'dan bir okuldan bir koli kitap gönderilebiliyor hepsi bu.

ben de kayseri'de yaşayan biri olarak, bu okula ve oradaki üniversite'ye hazırlanmak için gerekli kitap ve çeşitli eğitim araçlarına ihtiyaç duyan çocuklarımıza, öğretmenlerinin açtığı bu kampanyaya destek vermek ve yardım etmek istiyorum. yüzümün kara çıkmaması dileğimle...

okul müdürü: mürsel özbey-0352 347 67 60

okulun adresi: selçuklu mahallesi, zübeyir caddesi (eskişehir bağları), melikgazi / kayseri

kütüphane için her türlü kitap gönderilebilir;
*soru bankaları
*lise ders kitapları
*yabancı dil kitapları
*roman, hikaye vs..
*üniversite hazırlık kitapları...
vs..

çocukların rehber öğretmenlerine yazdıkları yazılardan bazıları; (aklımda kalan kadarıyla)

-annemin halı dokumasından kazandığı parayla okuyorum. ..
-babam bahçıvan, beni okutmak istediği halde maddi imkansızlıklardan önce yazılamadım okula...
-6 kardeşiz. bir tek ben okuyorum. benim birşey olmam lazım, onlara bakmam için...

---------------------
not: bir yanlışlık sonucu mesajlarım silindi bu yüzden kitap ve para yardımında bulunanlar tekrar mesaj atabilirlerse sevinirim....
--------------------
(fandango, 28.12.2006 14:59 ~ 29.12.2006 11:42)#10414629 !?

kitap dışında maddi destekte bulunmak isteyenler için, erhan ve ahmet inci lisesi okul aile birliğinin hesap numarası:

halk bankası merkez şubesi: 160 00201

not: okulda kapıya bile ihtiyaçları var.

mesajlar sebebiyle açıklama: para yardımının alt-üst sınırı yoktur. ilk entrydeki 30 ytl'yi öğrencilerin durumunu açıklamak için belirttim. dilediğiniz kadar gönderebilirsiniz. ama ilk amacımız kütüphane ve laboratuvarın açılması.
(fandango, 28.12.2006 15:43 ~ 29.12.2006 11:24)#10414860 !?

devletin bazı konularda ne kadar yetersiz kaldığının bir göstergesi daha. lafım hükümete değil, zira önceki hükümetlerde de durum pek farklı değildi. ama bu kadar fazla okulun bu kadar imkansızlıklar içinde eğitim vermeye çalıştığını görmek çok üzücü...
(crown, 28.12.2006 17:13)#10415292 !?

bunca hengame arasında ilgilenmek isteyenlerin kolayca görmeleri için olan biten başlığında yer bulması gerektiğine inandığım kampanya...
(martenit, 28.12.2006 20:34)#10415868 !?

yığınca kampanyanın, bir o kadar da "yardım ediiin" diye bağıran insanların, bunları duymazdan gelenlerin, yardım etmek için çırpınanların, kendisine gelmiş bir kaç öğretmenin dileğini duyuranların, bu duyuru akabinde gerilenlerin, yardıma muhtaç insanlar yaratan sistemlerin olduğu topraklarda, sadece bir öğretmenin çağırısına kulak verilerek oluşturulmuş kampanyadır. yardım edenler-edecekler- kadar "yine mi kampanya", "bence kitaba ihtiyaçları yoktur bu uşakların", "sadece 30 ytl'yi mi ödeyemiyorlar", "her kampanya sözlük tarafından offical olarak desteklenmez aslanım" diyenlerin de canı saolsun.

çocukların durumu orada, kitap gönderilecek adres ve bağışta bulunmak isteyenler için hesap numarası da orada. sadece mevzuyu eleştirmek isteyenlere;
çocukların hayatı yeterince gölgede zaten, başka ihsan istemiyorlar.
(fandango, 29.12.2006 09:41 ~ 09:57)#10417520 !?

en kısa zamanda iştirak edilecek yardımlaşma ağlarından bir tane daha. inanıyorum ki 1-2 hafta içinde oralar hep koli koli kitapla dolacaktır*.
(colonizer, 29.12.2006 10:29)#10417618 !?

kampanya'yı görünce içim burkuldu.

kayseri'de çalışıyorum ve kayseri'nin nasıl bir şehir olduğunu biliyorum.

yolda geçen bir adamın 4 tane fabrikası, sayısız gayri menkulü, trilyonlarca lira parası banka hesaplarında olabilir.

işsizlik'in sıfıra yakın olduğu bir şehir, sokaklarının temiz olduğu bir şehir. türkiyede kişi başına en çok mercedes düşen şehir, ve bir okulun kütüphanesinde yeteri kadar kitap yok.

çünkü bu devlet bu zenginden düzgün vergi toplayamıyor, bütçesini milli eğitime ayıramıyor, öğrencisinden, babası günde 15 saat çalışıp, 380 ytl maaş alan çocukcağızdan 30 ytl istiyor. kitap için. çocuğun okuması için.

diyecek laf bulamıyorum.

düşünüyorum o okulun yerini, melikgazi'deymiş, şehirin ortasında, bir kasaba ortaokulu değil, bir köy ilkokulu değil, kayseri'nin ortasında bir lise, ve kütüphanelerinde kitabı yok. içim acıyor. inanmak istemiyorum.

biz yine de yağdıralım kitapları. o çocuklar adam olunca bir daha kitap kampanyası düzenlemek zorunda kalmasınlar diye.
(beyteper canavari, 29.12.2006 10:37 ~ 10.01.2007 09:26)#10417643 !?

kayseri'nin varolmuş tüm iktidarlarla içiçe olmasının eğitime yansımayışına inat,gelişmiş sanayisine inat, güzel yüzlü çocuklar adına güç vereceğim kampanyadır..
(nereye kadar, 29.12.2006 11:06)#10417713 !?

sözlük darbesinden de, sözlük piyesinden de, son bir haftadaki diğer bütün gelişmelerden de önemli bir kampanyadır...
hatta olay butonunun sürekli kırmızı yanmasını, kendi halinde takılan sözlük yazarlarının evlerindeki kullanmadıkları kitaplarını kolilemeye başlamalarını gerektiren kampanyadır. ankaralı sözlük yazarları olarak en kısa zamanda harekete geçeceğimizi de eklemek isterim...

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=eksi+sozluk+kayseri+ye+kitap+yagdiralim+kampanyasi

OKULUMUZ VE EKŞİ SÖZLÜK......YORUMSUZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-